Β’ ΕΣΚΑΣΕ - Β’ Όμιλος: Μούτα Δομοκού - Κύνος Λιβανατών 67-57

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Βήμα σωτηρίας! ΜΟΥΤΑ-ΚΥΝΟΣ 67-57
Τη νίκη πανηγύρισε η Μούτα απέναντι στον Κύνο με 67-57 για τον β’ όμιλο της Β’ ΕΣΚΑΣΕ.  Οι γηπεδούχοι με κλειδί την τέταρτη περίοδο όπου το επιμέρους σκορ ήταν 23-9, πήραν μία τεράστια νίκη για τη συνέχεια.
Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι για 30 λεπτά, όμως στην τέταρτη περίοδο η ομάδα του Ρήγα μπήκε μέσα αποφασισμένη να καθαρίσει το ματς και να κάνει ένα βήμα σωτηρίας.
Πριν από το παιχνίδι ο Κύνος βρισκόταν δύο νίκες πάνω από την Μούτα πράγμα που δείχνει τη σημασία του παιχνιδιού.
Από τους νικητές πρώτος σκόρερ ο Μπελλής με 19 (3) πόντους ενώ από τον Κύνο ο Καστάνας με 22 (4) πόντους.
Διαιτητές: Ευαγγελόπουλος, Ζαφείρη.
Δεκάλεπτα: 15-15, 14-16, 15-17, 23-9.
ΜΟΥΤΑ (Ρήγας): Κολοβός, Λαϊνάς 9 (1), Ανδριτσάκης 14 (2), Πολύμερος 14 (1), Σιόλος 3 (1), Καρυώτης, Κόκκινος, Πανταζής, Καλαμπαλίκης, Ρούσσης 10, Μπελλής 19 (3).
ΚΥΝΟΣ (Καστάνας): Καστάνας 22 (4), Δούρος 2, Παναγιωτόπουλος 11, Σοροπάνης 6 (1), Μπαμπάνης, Καραϊσκος, Κατσομήτρος 2, Φαρφάλας 13 (3)