Α’ Φθιώτιδας: Όμβρος Ομβριακής-Μαλεσίνα 0-2

Η Μαλεσίνα αναδείχθηκε νικήτρια με σκορ 0-2 κόντρα στον Όμβρο Ομβριακής, στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΦ, που ήταν τύποις έδρα για την ομάδα της Βόρειας Φθιώτιδας, στην 11η Αγωνιστική της Α’ Φθιώτιδας.

Η ομάδα της Ομβριακής για ένα ημίχρονο κοίταξε στα μάτια τη Μαλεσίνα, όμως δεν κατάφερε να κάνει κάτι ουσιαστικό.
Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι είχαν την κυριαρχία, δημιούργησαν φάσεις αλλά δεν μπόρεσαν να ανοίξουν το σκορ.

Στην επανάληψη η εικόνα ήταν σχεδόν ίδια, όμως η πίεση των παικτών της Μαλεσίνας έφερε αποτέλεσμα και προηγήθηκαν νωρίς, ενώ μόλις οι γηπεδούχοι ανοίχθηκαν, οι Λοκροί βρήκαν χώρους και διπλασίασαν τα τέρματά τους.

Η Λοκρική ομάδα, προηγήθηκε με πέναλτι του Φουρλεμάδη στο 57′, ενώ το δεύτερο τέρμα της πέτυχε ο Θεοδώρου στο 71′, μετά από προσωπική ενέργεια από το κέντρο που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και πλάσαρε με επιτυχία.